Pozycjonowanie filmów na YouTube

Pozycjonowanie filmów na YouTube

Już od dawna wiemy, że kanał YouTube cieszy się wysoką popularnością. I należy korzystać z jego możliwości, jeśli jesteśmy właścicielami pewnych stron www i zależy nam na ich skutecznym pozycjonowaniu. Wystarczy przecież tworzyć ciekawe filmy wideo na temat pasujący do tematyki naszej strony internetowej.

wtedy pozycjonowanie okazuje się skuteczniejsze

Później będą one oglądane przez zainteresowanych widzów i część z nich później trafi na naszą stronę. Dodatkowo wyszukiwarka Google pozytywniej oceni naszą stronę, ponieważ prowadzi do niej coraz więcej treści wideo, która jest bardzo cenna w rankingu.

Od czego zacząć tworzenie filmów na YouTube

Nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu do nagrywania dźwięku i obrazu. Wystarczy aparat, który posiadamy, smartfon bądź dodatkowa kamerka internetowa. Tutaj świetną propozycją będzie dla nas kamerka internetowa Logitech C920. Posiada ona również wysokiej jakości mikrofon. Dzięki temu wystarczy ją uzyskać, a dodatkowo użyć program Screencast-o-matic do tworzenia filmów wideo.

Obsługa takiego programu i sprzętu jest bardzo prosta. Będziemy mogli poradzić sobie po kilku nieudanych próbach 🙂

Nie poddajmy się i nagrajmy kilka filmów wideo. Od razu nie wrzucajmy ich do kanału YouTube. Następnie je obejrzyjmy i przekonajmy się czy są naprawdę wysokiej jakości. Liczy się przynajmniej jakość hd 720 px, dobrze słyszalny dźwięk.

Jeśli tak, to później możemy opublikować. Ale czy to wystarczy?

Jak pozycjonować filmy na YouTube? 3 niezawodne wskazówki

jak pozycjonować filmy na youtube - 4 wskazówki

  1. Zadbaj o unikalny tytuł bogaty w 1-2 słowa kluczowe
  2. Ciekawy opis filmu nawiązujący do najważniejszych elementów filmu. Wyjaśnij, dlaczego warto obejrzeć Twój film, na jakie pytania odpowiada itp. Dodatkowo przedstaw w opisie swoją stronę www i kilka kanałów social media. Widzowie również i tam będą mogli zaglądać.
  3. Dobieraj kilka najlepszych słów kluczowych – od 3-5. Wtedy masz większą pewność, że wypozucjonujesz się na nie w wyszukiwarce YouTube.

To cenne wskazówki, które warto uwzględnić. A dzięki nim zaczniesz prowadzić swój kanał YT na jeszcze wyższym poziomie. Pamiętaj o tym, a wtedy statystyki oglądalności naszych filmów okażą się znacznie lepsze.

Każdego dnia nowe pomysły na filmy

jak pozycjonować filmy na youtube - 4 wskazówki

Aby sprawdzić czy dany pomysł na film jest dobry, wpisz go w google. Możliwe, że ktoś już stworzył podobne filmy i artykuły. A to oznacza, że cieszą się one popularnością. Ty jednak stwórz unikalny film, wprowadzający coś nowego. Kopiowanie nie będzie pozytywnie odebrane.

Możesz również przez pewne narzedzie google (planner słów kluczowych) ocenić, na jakie pytania chcieliby uzyskać internauci odpowiedź przede wszystkim. Wystarczy, że odpowiednio skorzystasz z tej wyszukiwarki, a poznasz nowe pomysły na Twoje filmy 🙂

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *