SEO dla początkujących

SEO dla początkujących

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z SEO i Pozycjonowaniem, powinny poznać pewne podstawy. Dopiero dzięki temu łatwiej będzie im później przejść do bardziej skomplikowanych zagadnień. Tutaj jednak skupimy się na prostych podstawach SEO. Staraj się je poznać po kolei, a dzięki temu już niedługo dalsze pozycjonowanie Twoich stron okaże się znacznie łatwiejsze.

Najważniejsze pojęcia seo

najważniejsze pojęcia i definicje seo z Kursu Online

  • Google – wyszukiwarka, z której korzysta blisko 90% populacji, aby móc wyszukiwać interesujące ich strony www. Wystarczy wpisać do niej pewne słowa bądź zdania, a następnie otrzymujemy propozycje najlepszych stron.
  • Pozycjonowanie – działania, które mają sprawić, że strona www będzie coraz wyżej w wynikach wyszukiwania Google. W efekcie tego pojawi się na niej większa ilość internautów, która jest nią zainteresowana.
  • Reklama Adwords – reklama, która sprawia, że nasza strona wyświetla się powyżej wyników organicznych w wyszukiwarce Google. Oznaczona jest wtedy znacznikiem “reklama” w kolorze zielonym. Dzięki niej udaje się szybko dotrzeć do zainteresowanych internautów, nie trzeba czekać zbyt długo (kilka miesięcy czy lat), aż strona ukaże się wysoka w wyszukiwarce Google. Efekty są natychmiastowe.
  • Link Building – linkowanie strony internetowej. Oznacza, że link do naszej strony www pojawia się na innych stronach, na przykład w social media, na forach internetowych, na blogach, w serwisach tematycznych, w katalogach internetowych czy profilach. Skutecznie przeprowadzony link building pozwala poprawić pozycję strony w Google.
  • Optymalizacja SEO strony www – działania podejmowane wewnątrz strony, dotyczące jej kodu i nie tylko. Dzięki nim udaje się uzyskać lepszą ocenę od Google, która również wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Występują specjalne narzędzia, dzięki którym udaje się natychmiast przeprowadzić audyty SEO (przeprowadzają ocenę optymalizacji seo naszej strony www). Cennym przykładem jest SecureGlass czy SeoKitten.

Pozycjonowanie na zasadach White SEO

pozycjonowanie na zasadach white seo przez pozycjonowanie kurs online

Jest możliwość wdrożenia pozycjonowania, które w sposób naturalny będzie przyczyniało się do poprawiania pozycji strony w Google. Natomiast znane są również techniki Black Hat SEO. Ale ich wdrożenie może sprawić, że strona uzyska lepszą pozycję tylko na krótki czas.

Następnie wyszukiwarka Google i inne mogą nam zapewnić ban (karę), przez którą nasza strona szybko straci pozycję bądź nawet wypadnie z indeksu (wyników wyszukiwania).

O wiele bezpieczniej, jeśli wykorzystujemy zasady White SEO. O nich więcej w Kursie online, więc zapraszam, abyś do niego dołączył:) 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *